menu         žáci         rodiče         o škole         dokumenty         třídy         prohlídka         fotografie

Školní akce
Sport
Filmy

Atleti dali o sobě vědět

Ve dnech 2. – 3. března 2013 se Jablonci nad Nisou konalo halové mistrovství ČR žáků a žákyň v atletice. Na tento nejdůležitější závod atletické halové sezóny žactva se kvalifikoval svými výkony Jiří Polák (nar. 1998), který se připravuje v tréninkové skupině atletů ZŠ Školní Kaplice. Z rozběhu na 60 m (čas 7,49 s) postoupil do meziběhu (7,51 s). Tímto časem se probojoval až do finále, kde ve vyrovnaném závodě obsadil celkové 6. místo (7,53 s) ! Ještě úspěšněji si vedl v neděli. Z rozběhu na 150 m se nejrychlejším časem ze všech zúčastněných závodníků (17,99 s) probojoval do finále, kde svůj čas dokázal ještě vylepšit na 17,90 s. Tímto vynikajícím časem vybojoval na mistrovství ČR stříbrnou medaili a doběhl o 0,01s za vítězem!! O vyrovnanosti obou závodů svědčí cílové fotografie. Třešničkou na dortu byl štafetový běh na 3 ? 300 m, kde se svými oddílovými kolegy ze Sokola ČB zcela jasně dominovali a stali se přeborníky ČR!!! Ve stejném termínu se konaly i halové závody přípravek v Nové Včelnici. Nejmladší atleti zde bojovali o titul přeborníka kraje. Velice úspěšně si vedl Tomáš Kratochvíl (nar. 2002). Stal se přeborníkem kraje ve skoku vysokém (127 cm), ve skoku dalekém se umístil 2. s výkonem 419 cm. Ve finále běhu na 50 m po ,,zaspání,, na startu skončil na 4. místě (8,05 s).

Atleti ZŠ Školní v Praze

12. ledna 2013 se atleti ZŠ Školní, startující v barvách Sokola České Budějovice, zúčastnili halového přeboru Jihočeského kraje starších a mladších žáků a žákyň. Závody se konaly v Praze na Strahově, neboť v našem kraji není vhodná hala. Pro mladé atlety bylo obrovským zážitkem, že si mohli zazávodit v hale s 200 m dlouhým okruhem, klopenými zatáčkami a všemi atletickými sektory. Měli možnost porovnat svoji výkonnost s vrstevníky celého kraje a zužitkovat tréninkové úsilí. Za své výkony se rozhodně stydět nemusí. Šestice závodníků přivezla 5 medailí a řadu dalších dobrých umístění, vesměs v osobních rekordech. Filip Bárta (mladší žáci) se stal přeborníkem kraje v běhu na 60 m a ve skoku dalekém (510 cm!), Jaroslav Gall (mladší žáci) doběhl šestý v běhu na 60 m a ve skoku dalekém obsadil třetí místo. Velkým překvapením pro všechny byly výkony Jiřího Poláka (starší žáci). Hned ze svých prvních závodů přivezl 2 bronzové medaile (skok daleký – 571 cm!, běh na 150 m) a v běhu na 60 m obsadil čtvrté místo. Stranou nezůstaly ani mladší žákyně Patricie Gondeková (60 m) a Kateřina Kopačková (800 m). Shodně dosáhly na svých tratích pátého nejlepšího času. Nejmladším účastníkem byl Tomáš Kratochvíl (přípravka), který startoval v kategorii mladších žáků. V běhu na 60 m sice na starší závodníky nestačil a skončil uprostřed startovního pole, ale výrazně si vylepšil osobní rekord.

Další ocenění atletů ZŠ Školní

Po úspěchu na republikovém finále OVOV získali atleti ZŠ Školní další ocenění. Tomáš Kratochvíl (přípravka) a Filip Bárta (ml. žáci) startující v barvách Sokola České Budějovice získali ocenění atlet roku. Oba atleti hned ve své první závodní sezoně patřili k nejlepším atletům v Jihočeském kraji. Naše škola začala na jaře letošního roku úzce spolupracovat s atletickým oddílem Sokol České Budějovice. V průběhu letní sezony za tento oddíl startovali čtyři žáci naší školy. Od začátku školního roku 2012/2013 byl na naší škole otevřen kroužek atletiky. Pod vedením Vladimíra Kratochvíla se zde připravuje 12 atletů, kteří od příští sezony budou závodit jak za školu, tak i atletický oddíl. V Kaplici není žádný atletický oddíl a otevřením atletického kroužku a spoluprací se Sokolem České Budějovice tak umožníme žákům uplatnit svůj talent nejen na atletických závodech pořádaných v rámci školních soutěží, ale i na závodech, které jsou pořádány Českým atletickým svazem. Naším cílem je rozšířit skupinu atletů alespoň na 20 dětí. Sportovní talenty začínáme vybírat už od první třídy v nepovinném předmětu pohybové hry. Pohybově nadané děti mají možnost svůj talent dále rozvíjet. Snažíme se na naší škole přimět žáky ke zdravému způsobu života už od nejnižších ročníků, a tím odtrhnout děti od počítačů a přimět je k pohybu.