menu         žáci         rodiče         o škole         dokumenty         třídy         prohlídka         fotografie        

 

                                                                                         
    Fotografie     Školní akce

Školní akce
Sport
Filmy

Pohár Rozhlasu, republikové finále Plzeň, červen 2014

Družstvo ZŠ ŠKOLNÍ, KAPLICE - 3. v České republice

     Pohár rozhlasu je atletická soutěž, která je určena žákům druhého stupně základních škol. Je to soutěž, která vytváří a udržuje atletické tradice na školách a podchycuje chlapce a děvčata k pravidelnému aktivnímu sportování. Závodník může startovat pouze ve dvou disciplínách a štafetě. Letos se konal již 46. ročník.

     Pod vedením učitele tělesné výchovy Mgr. Vladimíra Kratochvíla významného úspěchu dosáhlo družstvo mladších žáků ZŠ ŠKOLNÍ, Kaplice. Po suverénním vítězství v okresním kole se naši závodníci utkali s nejlepšími atlety Jihočeského kraje na krajském kole v Táboře. Zde se jim podařil parádní kousek. Po sečtení bodů z běhů na 60 m, na 1000 m, štafety 4 x 60 m, skoku dalekém, skoku vysokém a hodu kriketovým míčkem se družstvo stalo vítězem i krajského kola. Ale ani vítězství v krajském kole nezaručuje přímý postup do republikového finále. Teprve po srovnání výsledků z ostatních krajů jsme se mohli těšit z postupu do republikového finále.

     Postupový klíč na RF je velice tvrdý. Do republikového finále postupuje 6 vítězných družstev z krajského finále s nejvyšším počtem bodů a další 2 družstva s nejvyšším počtem bodů. Ve finále tedy startuje 8 nejlepších školních družstev z celé ČR! Podle počtu získaných bodů jsme se kvalifikovali ze 4. místa v ČR a cesta do Plzně byla otevřená.

     Jeli o den dříve, abychom se na závody pečlivě připravili. Do Plzně dorazila družstva ze složená z žáků sportovních škol, atletických oddílů a také naše malá škola jako jediná z Jihočeského kraje. O mistry ČR, vedoucí závodníky letošních atletických tabulek a české rekordmany tu nebyla nouze. Naše město Kaplici tu nikdo neznal, ale svými výkony jsme je přesvědčili, že s námi musí počítat a že i v malém městě vyrůstají vynikající sportovci.

     Konečném součtu bodů jsme všechny překvapili. Celkové třetí místo v ČR je nejen vynikající reprezentací naší školy ZŠ Školní, Kaplice, ale i celého jihočeského regionu. Ve čtyřech disciplínách ze šesti jsme porazili i vítěznou školu z Opavy. Spolu s pohárem za 3. místo jsme si dovezli spoustu nezapomenutelných zážitků.

Zleva stojí Jaroslav Gall, Dan Pál, Milan Straka, Vladimír Kratochvíl, Filip Bárta, Tomáš Papoušek, zleva v podřepu Radek Šilar, Tomáš Kratochvíl, Vojtěch Čutka