menu         žáci         rodiče         o škole         dokumenty         třídy         prohlídka         fotografie

Školní akce
Sport
Filmy

Škola vychovává atletické talenty

22.ledna 2016 proběhlo v českobudějovickém hotelu Malý pivovar slavnostní vyhlášení ankety Atlet roku Jihočeského kraje 2015. Vítězové se vyhlašovali v šesti věkových kategoriích mezi ženami i muži. Vynikajícího úspěchu dosáhli současní či bývalí žáci ZŠ Školní, kteří získali prvenství hned ve třech kategoriích. Za medaile z mistrovství republiky a olympiády dětí a mládeže byli atlety roku 2015 vyhlášeni Tomáš Kratochvíl (mladší žák), Filip Bárta (starší žák) a Jiří Polák (dorostenec).

Od ledna letošního roku již kapličtí atleti startují ve vyšší věkové kategorii a závodí se soupeři o jeden rok staršími. Přesto jejich výsledky jsou pozoruhodné.

Na halovém mistrovství ČR si v kategorii starších žáků Tomáš Kratochvíl nejprve doběhl v závodě na 60m překážek pro 6. místo. Druhý den pak získal dva mistrovské tituly ČR. Zcela bezkonkurenčně vyhrál skok daleký výkonem 659 cm (rekord šampionátu), kde zaostal jen 5 cm za svým letošním maximem. Druhý titul přidal ve skoku vysokém za 186 cm ( jeho letošní maximum 190 cm).

Smolařem mistrovství ČR dorostenců je Filip Bárta. Čtyři starty, čtyři čtvrtá místa. Bronz ze sprintu na 60 m mu unikl o 0,01s ! Ve skoku dalekém dolétl do stejné vzdálenosti (658 cm) jako bronzový medailista. O bronzu rozhodoval druhý nejdelší pokus. Ten měl Filip o 2 cm horší …. Další čtvrtá místa přidal v trojskoku a štafetě na 4 x 200 m. Svými výkony však dokázal, že patří do nejužší republikové špičky.

Hvězdou mistrovství ČR juniorů se stal Jiří Polák. Po "zahřívacím" běhu na 60 m, kde získal bronzovou medaili, přišla skvostná dvoustovka. V rozběhu se mu podařilo o 0,09 s překonat juniorský rekord ČR Pavla Masláka na 21,30 s. Ve finále pak ještě tento rekord vylepšil na konečných 21,22 s !!! a odvezl si mistrovský titul.

O týden později se Jirka před televizními kamerami představil na šampionátu dospělých. Ač teprve junior, dokázal v přímém souboji zkušenějšího Pavla Masláka pěkně prohnat a doběhnout si za ním ve finále na 200 m pro vynikající stříbrnou medaili.