menu         žáci         rodiče         o škole         dokumenty         třídy         prohlídka         fotografie

Školní akce
Sport
Filmy

OVOV - Republikové finále, Praha, 4. - 5. září 2014

U zrodu Odznaku všestrannosti olympijských vítězů byli před pěti lety olympijští vítězové v desetiboji Robert Změlík a Roman Šebrle. Soutěž jednotlivců i osmičlenných družstev 10 až 15 letých dětí tvoří 10 různých disciplín. V družstvu jsou vždy 4 chlapci a 4 dívky. Žáci 39 nejlepších škol České republiky se sešli na republikovém finále družstev v Praze na stadionu Juliska.

Po úvodním nástupu přinesli vojáci českou vlajku a následovalo oficiální zahájení soutěže.

Po celou dobu soutěží byli přítomni významné sportovní osobnosti - účastníci nedávných i dřívějších olympijských her.

První disciplínou je sprint na 60 metrů.

Druhou disciplínou je hod dvoukilogramovým medicimbalem.

Třetí disciplínou je skok do dálky.

Přestávky mezi sportováním vyplnily ukázky činnosti armády a policie.

Čtvrtá disciplína prověřila síly - počítá se kolikrát se za dvě minuty každý rukama přitáhne na šikmém prkně.

Pátá disciplína jsou skoky přes švihadlo - počítá se počet přeskoků za dvě minuty.

Po páté disciplíně na závěr prvního dne přišla na řadu exhibice dvojic sportovců a herců - celý desetiboj za několik desítek minut.

Druhý den pokračoval šestou disciplínou - trojskok z místa.

Sedmá disciplína je počet zvládnutých kliků za 2 minuty.

Osmá disciplína je cvičení sed - leh, zase počet za 2 minuty.

Přestávky vyplňovala zumba.

Devátá disciplína je hod míčkem.

Závěrečná devátá disciplína je běh na 1000 metrů.

Po sečtení všech výkonů obsadili žáci ZŠ Kaplice, Školní krásné 14. místo. A to v konkurenci škol celé České republiky, často škol se sportovním zaměřením.

Nejúspěšnější mezi jednotlivci byl Tomáš Kratochvíl (nahoře uprostřed), který svou kategorii vyhrál již potřetí. Zleva sedí Robert Změlík, Šárka Kašpárková, Věra Čáslavská, Roman Šebrle.