menu         žáci         rodiče         o škole         dokumenty         třídy         prohlídka         fotografie        

 

                                                                                         
    Fotografie     Školní akce

Školní akce
Sport
Filmy

Republikové finále OVOV, Praha 5. - 8. září 2013

Žáci ZŠ Školní Kaplice zazářili na republikovém finále OVOV

    Ve dnech 5. – 8.9.2013 se konalo republikové finále OVOV pod patronací olympijských vítězů Roberta Změlíka a Romana Šebrleho. Do tohoto projektu se v letošním roce zapojilo 190 000 žáků základních škol z celé ČR. Na republikové finále se z tohoto počtu probojovalo něco přes 600 závodníků.

    Ze ZŠ Školní Kaplice se kvalifikovali do republikového finále v atletickém desetiboji tři žáci a rozhodně se mezi silnou konkurencí neztratili.

    V kategorii žáků narozených v roce 2002 vítězství z loňského roku obhájil Tomáš Kratochvíl. Od první disciplíny šel cílevědomě za svým snem vyhrát desetiboj a svým soupeřům nedal téměř žádnou šanci. Celé závody vyhrál s velkým bodovým náskokem.
    Pro Filipa Bártu začal desetiboj smolně. Po vyhraném běhu na 60m měl tři přešlapy ve skoku dalekém, což znamenalo velikou bodovou ztrátu na své soupeře. Po každé další disciplíně však stoupal v pořadí stále výš a výš. V konečném součtu bodů žáků narozených v roce 2000 nakonec skončil na třetím místě! U obou závodníku se kladně projevila tréninková píle. Celé prázdniny chodili pravidelně na každodenní tréninky na atletický ovál nebo do školní haly.
    Třetím reprezentantem školy byl Vojtěch Čutka (2000), který si sice z republikového finále nepřivezl žádný cenný kov, ale své soupeře náležitě potrápil a za své výkony se v žádném případě nemusel stydět.

    K hladkému průběhu závodů přispělo nejen hezké počasí, ale hlavně dokonalá organizace Za pěkné zážitky, které jsme si z Prahy přivezli, bychom chtěli pořadatelům celé akce poděkovat.
    A už teď se těšíme na další ročník.                           Vladimír Kratochvíl