menu         žáci         rodice         o škole         dokumenty         třídy         prohlídka         fotografie

Třídy     Školní družina

Pohoda ve školní družině

Už několik let pro naši družinu pořádá divadelni představení Divadlo z bedny z Karlových Varů. Přijíždí třikrát do roka a děti se na pohádku vždycky těší. jakmile se dozvědí, že bude divadlo, hned se ptají, jestli přijede pan Pohoda. Tak se totiž jmenuje jeden z herců.

Nejinak tomu bylo i 22. ledna, kdy pan Pohoda přijel s pohádkou O perníkové chaloupce. Ten den se děti už od rána na pana Pohodu těšily. Nezklamal. Děti naučil několik nových písniček a zaujal je netradičním podáním známé pohádky. Dokázal děti vtáhnout do děje a využít je i pro malé role v pohádce. Představení se dětem moc líbilo a odměnily pana Pohodu velkým potleskem. Ve družině je ale pohoda i bez pana Pohody. Pro děti je připravován bohatý program. Vedle volných her, pravidelného pobytu venku nebo v tělocvičně se děti seznamují i s novými výtvarnými technikami, vyrábějí různé výrobky z netradičních materiálů.

Vychovatelky pro ně připravují i řadu soutěží a společných her, při kterých se nikdo nenudí. Prostě ve družině panuje pohoda, i když zrovna nepřijede pan Pohoda.