menu         žáci         rodiče         o škole         dokumenty         třídy         prohlídka         fotografie

Rodiče     Sdružení rodičů

Sdružení rodičů
Výchovné poradenství
Zápis do 1. tříd

V červnu 2001 bylo ustanoveno Sdružení rodičů a přijaty stanovy, se kterými vyjádřila souhlas naprostá většina rodičů přítomných na třídních schůzkách v březnu 2001.
    Předsedou sdružení byl zvolen p. Libor Bílek, pokladníkem p. Vojtěch Borovka.
    Hospodaření se řídí rozpočtem, který přijímají zástupci rodičů jednotlivých tříd na schůzce v lednu.

Stanovy sdružení rodičů

I. Úvodní ustanovení

A. Název a sídlo

Název občanského sdružení: Sdružení rodičů při Základní škole Kaplice (dále jen "Sdružení")
Sídlo sdružení: Kaplice, Školní ul. 226, PSČ 382 41

B. Postavení sdružení
  • Sdružení rodičů při Základní škole Kaplice, Školní ul. je dobrovolným sdružením rodičů a dalších zákonných zástupců dětí (dále jen rodičů), kteří se zajímají o výchovu a výuku (dále jen vzdělávání) dětí (žáků) na Základní škole (dále jen ZŠ) Kaplice, Školní 226.
  • Sdružení přžedevším hájí práva a zájmy žáků ZŠ Kaplice, Školní 226
  • Sdružení je nezávislé na politických stranách, orgánech státní správy i samosprávy a jiných organizacích, ale k zabezpečení svých cílů s nimi spolupracuje na základě partnerství a vzájemného respektování.
  • Sdružení je právnickou osobou.

II. Cíle

A. Činnost je zaměřena zejména na

• respektování práv, potřeb a zájmů žáků
  • vytváření bezpečného a všestranně rozvíjejícího psychosociálního klimatu v rodinách i ve škole
  • koordinaci a sjednocování vzdělávacího působení rodiny a školy
  • vzájemnou spolupráci a podporu mezi rodiči a učiteli

III. Organizace Sdružení

A. Orgány Sdružení
  • Orgány Sdružení jsou: valná hromada, výbor, předseda, místopředseda
  • Valná hromada je nejvyšší orgán Sdružení a je tvořena všemi rodiči.
  • Valná hromada zejména:
    • volí výbor
    • volí předsedu
    • volí místopředsedu
    • rozhoduje o rozsaho pravomocí předsedy a místopředsedy
    • každoročně schvaluje výši řádných členských příspěvků
  • Výbor je kolektivní orgán v čele s předsedou, který zajišťuje chod Sdružení, naplňování cílů Sdružení a vede záznamy členů.
  • Předseda Sdružení je statutárním orgánem Sdružení, zastupuje jej navenek a jedná jeho jménem.
  • Místopředseda je zástupcem statutárního orgánu Sdružení, zastupuje jej navenek a jedná jeho jménem.
  • Valná hromada i výbor mají právo se ke své činnosti scházet v prostorách školy.
  • O zrušení Sdružení a naložení s jeho majetkem může rozhodnout Valná hromada Sdružení.
B. Členové
  • Členem Sdružení může být každý rodičnebo jiný zákonný zástupce žáka ZŠ Kaplice, Školní ul. 226, který souhlasí se stanovami Sdružení.
  • Člen Sdružení má právo
    • volit své zástupce a aktivně se spolupodílet na činnosti Sdružení
    • být navrhován a volen do orgánů Sdružení
    • vyjadřovat své názory, náměty a připomínky
    • osobně se účastnit projednávání svých návrhů v orgánech Sdružení
    • na požádání nahlédnout do seznamů a účetní evidence Sdružení
  • Člen Sdružení má povinnost zejména
  • dodržovat stanovy Sdružení
  • aktivně se podílet na plnění cílů Sdružení
  • platit příspěvky schválené valnou hromadou

IV. Hospodaření

• Zdroje majetku Sdružení tvoří členské příspěvky, dary fyzických a právnických osob.
  • Výši členského příspěvku a výši výdajů schvaluje valná hromada Sdružení na každý kalendářní rok. Příspěvek se platí za každého žáka školy.
  • Se svým majetkem hospodaří sdružení samostatně podle zákonných předpisů a podle vlastního rozpočtu.

V. Změna stanov

• O změně stanov rozhoduje výbor Sdružení rodičů.
Stanovy schváleny rodiči žáků dne 27.3.2001