menu         žáci         rodiče         o škole         dokumenty         třídy         prohlídka         fotografie        

 

                                                                                         
    Žáci     Školní projekty

Školní parlament
Rozvrh hodin
Chameleon
Cizí jazyky
Projekty
Kalendář
Dopravní soutěž
Šachy
Minibike club

3. Projektový den - červen 2014

Již třetí Projektový den byl ve středu 25. června 2014. Každý z vyučujících opět připravil výukový program na celé dopoledne, do kterého se žáci druhého stupně hlásili napříč ročníky podle svého zájmu.Udělejme si film

Vyrobit film dnes je jednoduchá věc. Téměř každý foťák nebo mobil má schopnost filmového záznamu. Délka je závislá na velikosti místa na kartě a celkem nic to nestojí. Na ten film se však taky musí dát koukat. Je nutné provést střih (vynechat všechny nepovedené a zbytečně dlouhé scény), film opatřit titulky, přechody mezi klipy, zvukem.

Kromě toho posledního vše ostatní bylo cílem pracovní dílny. Něco jsme se dozvěděli o práci s kamerou a vytvořili krátké filmy. Zkusili jsme dokument i jednoduché triky.

     Pokus o hraný film      Pokus o animovaný film

Dopoledne v městské knihovně

Ve středu 25.6.2014 jsme v rámci Projektového dne na ZŠ Školní navštívili s paní učitelkou Cinádrovou Městskou knihovnu v Kaplici. Zde nás přivítala knihovnice paní Urazilová. Společně jsme nahlédli do dějin módy, seznámili se s různými zajímavými módními výstřelky a zajímavostmi. Vyráběli jsme si vzory obuvi z papíru a jiných materiálů, vytvářeli vlastní vzory látek a nakonec jsme si nich udělali i pár módních doplňků jako jsou šperky, prstýnky nebo přívěšky. Prověřili jsme si naše znalosti z historie módy i při řešení různých kvízů a doplňovaček. Toto dopoledne bylo velmi pěkné. Něco nového jsme se dověděli a přitom se i dobře pobavili.

Michaela DvořákováLondýn a jeho tajemná místa

Ve středu 25. června proběhl na naší škole Projektový den. Každý z nás si mohl vybrat z několika zajímavých okruhů. Naše skupina si zvolila téma „Tajemná místa Londýna a jeho okolí“. V osm hodin ráno jsme se sešli v pracovně jazyků, připravili si interaktivní tabuli a zahájili jsme naši společnou práci prezentacemi těch nejzajímavějších a zároveň nejtajemnějších míst Londýna.

Jako první vystoupil Filip Tolar s prezentací o Londýnském Toweru, který je označován jako nejstrašidelnější místo Anglie. Dozvěděli jsme se více o jeho strážcích a obyvatelích - Beefeaters, o havranech a o pověsti, která se k nim váže a také o tom, které osoby zde byly vězněny a popraveny. Víte, že zde byly popraveny dvě manželky Jindřicha VIII? Byla to Anna Boleynová a Kateřina Howardová.

Dále následovala prezentace Hanky Maříkové o Tower Bridge a velmi zajímavá byla i práce Aleše Kratochvíla o největší megalitické památce jižní Anglie - Stonehenge. Mým úkolem bylo - připravit si informace o Westminster Abbey (opatství) a hlavně o Muzeu voskových figurín Madam Tussaud. Dnes se v tomto muzeu nachází více než 300 figurín.

Po prezentacích jsme shlédli DVD o Londýně a také DVD o zájezdu naší školy do Londýna. Vzpomněli jsme si na řadu legračních příhod, ale také na zimu, která nás provázela po celou dobu našeho pobytu v Londýně.

Po přestávce nám paní učitelka zadala kvíz. Víte, jak dlouho trvá vytvoření jedné voskové figuríny? Zkuste si typnout. Asi neuhodnete. Je to zhruba 800 hodin a na figuríně nepracuje jen jeden socha, ale celá armáda umělců.

Na závěr projektového dne jsme vytvořili plakát s nejvýznamnějšími symboly Londýna. Strávili jsme společně příjemné dopoledne.

Natálie ŠtěrbováTajemství vody

Dne 25. 6. 2014 se na naší škole konal projektový den. My jsme se přihlásily k paní učitelce Rolníkové, která se zaměřila na vodu. Nejdříve jsme se šli podívat do čističky odpadních vod.Tato čistička slouží Kaplici a Hubenovu. Čištění probíhá ve dvou fázích, mechanické a biologické čištění. Provedli nás tam dva příjemní pracovníci ČVAK. Dozvěděli jsme se hodně věcí, a některé nás překvapili. Nevěděli jsme, že čištění vod je tak složité. Nejvíce nás překvapilo, co všechno se dostane do čističky např. antibiotikum, antikoncepce, které pak ovlivňují vývoj ryb a celkově život ve vodě. Ve škole jsme se zaměřili na vlastnosti vody z různých zdrojů např. z řeky,studny, pitná voda a odpadní. Měřili jsme pH a zjišťovali jsme složení různých vzorků vod, jako například dusičnanů, chloridů, dusitanů a fosforečnanů. Ten to den se nám velice líbil a byl pro nás i velice přínosný.

Barča, Vika a Kája

Na čističce odpadních vod jsme se dozvěděli zajímavé a poučné informace, také jsme i zmokli (pršelo) a ve škole při pokusech jsme zkoumali vlastnosti různých vzorků vod. Některé vlastnosti vody nás překvapili, např. studniční voda nevytvořila pěnu s mýdlem. Bylo to pro nás celkově přínosné.

Míra, Zdeněk, Dominik, Tomáš, Pavel, FilipBadmintonový turnaj

Nás 11 žáků se při projektovém dni 25. 6. zúčastnilo badmintonového turnaje u paní učitelky Baštářové. Byli jsme rozděleni do dvou skupin po třech týmech. Každý tým představoval jeden stát. Nejdříve jsme si vybrali stát, který budeme reprezentovat, udělali jsme plakát se základními informacemi a poté představili svou zemi protihráčům. Namalovali jsme si také na tváře vlajky našich států a po připomenutí pravidel hry jsme se pustili do boje. Byl to pěkně strávený den a moc jsme si to užili.

Pořadí jednotlivců

1. skupina: 6. a 7. třída                2. skupina: 8. a 9. třída
1. Denisa Ottenschlägerová 15 b. 1. Tomáš Grznárik 12 b.
2. Michal Koza 12 b. 2. Jakub Smoleň 9 b.
3. Matyáš Marek 9 b. 3. Patrik Janovec 6 b.
4. Kateřina Kopačková 6 b. 4. Tomáš Papoušek 3 b.
5. Květa Kiclová 3 b. 5. Michal Horák 0 b.
6. Alice Janouchová 0 b.

Pořadí států

1. skupina: 6. a 7. třída                2. skupina: 8. a 9. třída
1. Švédsko 21 b. 1. Finsko 21 b.
1. Slovensko 21 b. 2. Norsko 9 b.
3. Itálie 3 b. 3. Irsko 0 b.


Cesta čaje

První hodinu se dívky seznámily se zeměmi, kde se pěstuje čaj. Dostaly informace o druzích čajů a o tom, jak se sypané čaje připravují. Pak si děvčata prohlédla čajovou soupravu a přivoněla si k různým typům čajů.

Druhou hodinu shlédly film o Cejlonu. Na závěr první části projektového dne pracovaly žákyně ve skupinách. Na tabuli zapsaly všechny informace, které si zapamatovaly, a tak si poznatky upevnily.

Závěr celé akce probíhal v Českých Budějovicích v Čajovém ateliéru. Zde pro nás měl majitel připravenou ochutnávku čajů. Tato část dne se dívkám líbila nejvíce.


Letem světem s angličtinou

Pro začátek jsme vyplnili osmisměrky, křížovky a zahráli si bingo. Na tabletu jsme si pouštěli písničky a žáci poznávali zpěváky, zpěvačky a skupiny. Později si vybrali své oblíbené písničky a pustili jsme se do karaoke. Na závěr jsme hádali názvy filmů podle slyšeného textu nebo soundtracku.