Jak se s Aničkou létá legendární Andulou

9. červenec 2024

Jak se s Aničkou létá legendární Andulou

Dne 23. května 2024 žáci a žákyně ze 2. A a 3. A Základní školy Školní v Kaplici vyrazili se svými učitelkami na exkurzi. Nejprve navštívili planetárium v Českých Budějovicích a užili si přednášku o vesmíru. Poté pokračovali na letiště Hosín, kde pro ně byl domluvený vyhlídkový let.

Aeroklub České Budějovice pro děti a učitelky připravil výsadkový letoun Antonov 2 s kapacitou 12 pasažérů, který se na krátkou dobu stal vyhlídkovým letadlem. Během čtyř startů si všech čtyřicet dětí i s učitelkami užilo výhled z ptačí perspektivy nad Hosínem i zámkem Hluboká nad Vltavou. Ke konci programu proběhla ještě ukázka padákové techniky a každý dostal malé mražené občerstvení. V jasném a horkém počasí – všechno úžasný zážitek!

Děkujeme tatínkovi třeťačky Aničky panu Petru Maršákovi, členu českobudějovického Aeroklubu, za nabídku i realizaci nevšední exkurze v oblacích.

Učitelky a děti ZŠ Školní