Pro rodiče a žáky

Třídní výlet 8.A

23. června 2024

13. června 2024 jsme měli naplánovaný třídní výlet s paní učitelkou Kostkovou a paní asistentkou Račákovou. Ještě ráno to vypadalo, že pořádně zmokneme, ale naštěstí se počasí umoudřilo, a dokonce nám cestou svítilo sluníčko.

Přednáška o AČR

23. června 2024

Dne 14.června 2024 nás ve škole navštívil podplukovník Ing. Bc. Jaroslav Pospíšil, Ph.D., který působí v Armádě České republiky (AČR) už 29 let. V AČR pracuje jako příslušník odboru vojenské dopravy u Agentury logistiky.

Poslední spaní 9. A ve škole

23. června 2024

Poslední spaní 9. A ve škole spojené s rozlučkovou večeří v pizzerii U Froňka.

Ve čtvrtek 13. června 2024 jsme se kolem čtvrté hodiny sešli ve škole. Nejdříve jsme strávili příjemné chvilky v pergole na školní zahradě. Někteří si zahráli venkovní stolní tenis, jiní badminton, ostatní se věnovali karetním hrám.

Němčináři ve Vídni

6. června 2024

V pátek 31. května jeli žáci 7., 8. a 9. tříd do Vídně. Tentokrát byla na programu prohlídka Schönbrunnu, letního sídla Habsburků zapsaného na seznamu světového dědictví UNESCO a to především jeho rozlehlých zahrad a zoologické zahrady.

Přírodovědná vycházka

24. května 2024

Žáci pátých a šestých tříd se 22. května zúčastnili přírodovědné vycházky do okolí Kaplice, kde byl hlavním programem odchyt a kroužkování ptáků. Děti měly možnost sledovat při práci ornitology Ladislavu Krausovou ze Západočeského muzea v Plzni a Jana Špičku a Matěje Mácu z přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

Biologická olympiáda

15. května 2024

V pondělí 22.4. proběhlo v Českém Krumlově okresní kolo Biologické olympiády. Naši školu reprezentovala Kateřina Hrabánková ze 7.B, která vyhrála školní kolo a nenechala se odradit náročností této soutěže.