24. květen 2024

Přírodovědná vycházka

Žáci pátých a šestých tříd se 22. května zúčastnili přírodovědné vycházky do okolí Kaplice, kde byl hlavním programem odchyt a kroužkování ptáků. Děti měly možnost sledovat při práci ornitology Ladislavu Krausovou ze Západočeského muzea v Plzni a Jana Špičku a Matěje Mácu z přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Dozvěděly se, jak sítě fungují a jakým způsobem se ptáci bezpečně odchytávají a kroužkují. Také se dozvěděly spoustu zajímavých informací o každém chyceném ptáčkovi a mohly si ho z blízka prohlídnout. Každého ptáka po okroužkování ornitologové vypustili zpět do přírody.

Mgr. Ludmila Baštářová

Některé dojmy dětí z vycházky:

Poznala jsem nové druhy ptáčků. Líbilo se mi, jak jsme mohli pozorovat ptáčky. Možná tohle bude jednou moje práce.

Eliška Kubíková 6.A

Přednáška o ptácích byla velmi zajímavá a poučná. Moc se nám líbila sýkora uhelníček a koňadra. Paní přednášející dokonce chytla jednoho ptáčka, který hodně kousal. Paní a pánové, kteří nám přednášeli, byli milí a laskaví. Bylo vidět, že mají s ptáčky zkušenosti.

Marie Jaklová, Albina Mandziuk 5.C

Bylo to super a ptáci byli hezcí. Užila jsem si to a bylo to hezky poučný. Klidně bych tam zase na ně šla.

Kateřina Táchová 6.A