15. květen 2024

Nadšení žáci využili příznivého počasí k netradiční výuce zeměpisu venku

Po dlouhé době nám počasí konečně přálo a my jsme se rozhodli využít této příležitosti k netradiční výuce. Včera, dne 29. dubna, během hodiny zeměpisu, kdy jsme právě probírali různé biomy, jsme se vydali ven. Rozdělili jsme se random do dvojic a každá dvojice si vylosovala jeden biom, který jsme pak s nadšením začali kreslit pomocí kříd na dlažbě před naší školou. Tato aktivita nám zabrala celou hodinu, ale stálo to za to. Všichni jsme se při ní skvěle bavili. Naše práce se nám podařila a měli jsme možnost si při ní povídat a smát se. Naše myšlenky byly plné kreativity a energie, kterou jsme dokázali vtisknout do našich kreseb. Skoro všechny křídy jsme využili a na konci jsme byli spokojení, že jsme se takto zapojili do výuky a zároveň si užili příjemného venkovního prostředí.

Biomy, které jsme vylosovali, byly různorodé a fascinující. Každá dvojice se snažila přesně zachytit charakteristické rysy daného biotopu. Byli jsme potěšeni, že jsme mohli prostřednictvím našich kreseb lépe pochopit, jak rozmanitá je naše planeta a jak různorodé jsou její životní prostředí.

Žáci 6. A